Про садок

веселка

Велика увага в ДНЗ приділяється організації раціонального дитячого харчування, яке здійснюється відповідно до  «Інструкції з організації харчування дітей у дошкільних навчальних закладах», затвердженої спільним наказом МОН та МОЗ України від 17.04.2006 р. за № 298-227(із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №202/165 від 26.02.2013).

У освітньому закладі встановлено трьохразовий режим харчування, ведеться аналіз натуральних норм харчування, різноманітності та збалансованості страв. Медсестра Пилипів Л.Ю. розробляє картки-розкладки нових страв, проводить бракераж сирої і готової продукції, слідкує за сертифікацією продуктів харчування та технологією приготування їжі. Неодноразова перевірка працівниками Івано-Франківського міськрайонного управління Держсанепідемслужби на калорійність  страв порушень не виявила.  На належну організацію харчування в дошкільному навчальному закладі вказують показники антропометричних вимірювань дітей.

Харчоблок дошкільного закладу розташований на першому поверсі у спеціально обладнаному приміщенні. Кухонний посуд зберігається на стелажах, промаркований, використовується за призначенням. Їжа з харчоблоку видається згідно з графіком, за вагою, у відповідності до  фактичної кількості дітей в групах. Приміщення харчоблоку обладнано: побутовими холодильниками (2 шт.), виробничою електричною м'ясорубкою (1шт.), електродуховою шафою (1шт.) електричною плитою на шість конфорок. Все обладнання відремонтоване, в робочому стані.

Санітарний стан харчоблоку та допоміжних приміщень відповідає санітарно-гігієнічним вимогам, Інструкції з організації харчування дітей, затвердженої спільним наказом МОН України та Міністерства охорони здоров'я України від 17.04.2006 № 298/227 (із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту №202/165 від 26.02.2013).

Спостереження за харчуванням та контроль свідчать про те, що в дошкільному закладі працівники дотримуються режиму харчування та правильної порційності страв нашими кухарями Протас Галина Іванівна, Салітра Алла Іванівна, Купцова Ганна Василівна, завгосп-комірник Абрамова Марія Михайлівна.

Ведеться планомірна робота щодо формування навичок культури харчування дошкільнят згідно з програмовими вимогами. Організація харчування вихованців проводиться у відповідності до діючих санітарних та педагогічних вимог, з урахуванням вікової категорії, індивідуальних та фізіологічних особливостей дитини. Сервірування столів визначається набором страв. Відповідно до програмових вимог дітям прищеплюються культурно-гігієнічні навички під час підготовки та в процесі прийому їжі. Питання рівня сформованості  культурно-гігієнічних навичок у дошкільників контролюються адміністрацією, медичною сестрою. За результатами складаються картки контролю, аналіз роботи працівників груп щодо стану організації харчування дітей заслуховується на нарадах при завідувачу, виробничих нарадах.

Вся документація з організації харчування відповідає вимогам Інструкції з організації харчування в ДНЗ, ведеться медичною сестрою, комірником, кухарем.

Питання організації харчування підлягають адміністративному та медичному контролю, результати обговорюються на виробничих нарадах, радах ДНЗ.

В ДНЗ постійно діє Рада по харчуванню, яка здійснює контроль за організацією харчування. Відповідальні члени Ради  систематично проводять рейди перевірки організації харчування дітей, вносять свої пропозиції щодо поліпшення стану організації харчування в дошкільному закладі. Результати перевірок відображаються в протоколах засідань Ради по харчуванню ДНЗ.

Питання харчування розглядаються на батьківських зборах, виробничих нарадах, засіданнях педагогічних рад, оперативних нарадах.

Для отримання інформації батьками про харчування дітей в закладі, в інформаційних куточках груп та харчоблоку щодня розміщується меню.

Колектив харчового блоку в садочку Дзвіночок

Корисні посилання

Закони України

Постанови Кабінету Міністрів України

Спільні накази Міністерств України

Накази Міністерств України

Санітарні та будівельні правила і норми

Дбаємо про дітей з 1966 року!
З нами Ваша дитина в безпеці!

Завідувач: Григорів Надія Миколаївна
Тел: (0342) 53-34-80