Відповідно до Типового положення про методичний кабінет дошкільного навчального закладу, затвердженого наказом Міністерство освіти і науки від 09.11.10 р., № 1070, обладнано методичний кабінет, у якому зібрано та систематизовано матеріал з досвіду роботи закладу, методичні рекомендації, інформацію про інноваційні технології, передовий педагогічний досвід.
Матеріали методичного кабінету систематизовано згідно з номенклатурою ДН3 № 9 ( наказ по ДНЗ від 12.01.2015р. №7 ).
Педагоги мають можливість користуватися сучасною інформаційно-комп'ютерною технікою: комп’ютером з підключенням до Інтернет мережі, 1 принтером, 1ноутбуком, 1 мультимедійним проектором.
Важливе місце в методичному кабінеті посідають матеріали щодо вивчення та впровадження Базового компонента дошкільної освіти (2012р.), які накопичуються у відповідних папках, зручно розміщені; методичні рекомендації систематизовані за освітніми лініями розвитку.
На сучасному етапі зростають вимоги до якості та ефективності роботи педагогів. Важливу роль в удосконаленні їхньої психолого-педагогічної підготовки та підвищенні майстерності відіграє методична служба.
Методичний супровід навчально-виховного процесу у ДНЗ здійснює завідувач Григорів Надія Миколаївна.
Методична робота в дошкільному закладі спрямована на підвищення фахової майстерності педагогів та охоплює всіх учасників навчально-виховного процесу: педагогів, дітей, батьків. Вона планується та здійснюється на діагностичній основі. Всі педагоги задіяні та беруть активну участь в різних формах методичної роботи: обласних і міських семінарах, засіданнях опорних ДНЗ, “Школах педагогічної майстерності”, методоб'єднаннях, колективних переглядах.
Для забезпечення якості освітнього процесу були проведені з педагогами ДНЗ інтерактивні форми методичної роботи: колективні – семінари, семінари-практикуми, методичні об’єднання вихователів ДНЗ на тему “Екологічне виховання” керівник Цвєткова О.А. та вчителів-логопедів, бесіди «за круглим столом», колективні перегляди занять, методичні виставки, тренінгові заняття; групові – консультації, ділові ігри, “Школа молодого педагога”, творча група; індивідуальне наставництво, стажування, завдяки яким удосконалювалися професійні знання та вміння педагогів.
Якісний аналіз оцінювання методичних заходів засвідчив, що всі вони мали науково-методичний і пізнавальний характер, сприяли підвищенню професійної компетентності педагогів, поліпшенню якості володіння різноманітними методами роботи, були спрямовані на усунення недоліків.
Пріоритетним напрямком роботи дошкільного навчального закладу є фізультурно-оздоровчий та музично-естетичний.
Про що, повідомляє науковий вісник Чернівецького університету, стаття: «Переспективи та шляхи формування здорового способу життя дітей дошкільного віку» Світлана Замрозевич-Шадріна: «Позитивні результати дає впровадження в практику роботи ДНЗ№1, ДНЗ№9, ДНЗ №11, технології М,М. Єфименка, яка спирається на об`єктивні закони розвитку дитячого організму. У ДНЗ№9 заслуговують на увагу постійно діючі фото-колажі «Малятко-здоров`ятко», які виготовляють вихователі з допомогою батьків. Ці заходи спрямовані на виховання у дітей ціннісного ставлення до власного здоров`я та усвідомлення самими батьками відповідальності за здоров`я своїх дітей». Випуск 716 «Педагогіка та психологія», збірник наукових праць. Чернівці, Чернівецький національний університет, 2014р.
У ДНЗ створена та працює творча група “Виховання дитини як всебічно розвиненої, творчої особистості, спроможної освоювати принципово нові сфери діяльності”, керівником якої є Димид Г.Р., «спеціаліст вищої категорії». Члени творчої групи підготували рекомендації, консультації, презентації, пам’ятки-буклети для педагогів щодо підвищення якості організації навчального-виховного процесу. В дошкільному закладі діти мають змогу займатися за інтересами. Цьому допомагають гуртки:
Дошкільний заклад є базовим для проходження практики слухачами курсів підвищення кваліфікації ОІППО та студентами Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника.
Заходи, проведені на базі дитячого садка, отримують схвальну оцінку з боку викладацького складу ОІППО і викладачів Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника. Про що, свідчить стаття: «Погляди на екологічне виховання дітей дошкільного віку». У ДНЗ №9 міста Івано-Франківська створюються умови, у яких діти навчаються елементарного догляду за рослинами і тваринами, у них формуються бажання надавати посильну допомогу дорослим в очищенні природного середовища; зменшувати кількість побутових відходів, прибирати за собою, не забруднювати навколишнє середовище сміттям. Науковий часопис національного Педагогічного університету імені М.П. Драгоманова, 2015р.
Показові заняття з художньої праці і організації трудової діяльності в групі, праці в природі, підготували і провели вихователі Андрусишин Г.Б., Процак С.В., Цвєткова О.А., впродовж 2014-2015 н.р.
Дбаємо про дітей з 1966 року!
З нами Ваша дитина в безпеці!
Завідувач: Григорів Надія Миколаївна
Тел: (0342) 53-34-80
© 1966-2021 Заклад дошкільної освіти (ясла-садок) №9 "Дзвіночок"
м.Івано-Франківськ, вул.Коновальця, 135 (карта на весь екран)